1Neden Maydonoz Döner?
15 yıllık saha tecrübemiz, bayilerimizin gelişimini sağlayan işletme reçetelerimiz, ürün lezzetimiz, farklı sunum teknikleri, heycanımız ve samimiyetimiz bizi diğer markalardan ayıran özelliklerimizdir.
2Maydonoz Döner franchise sisteminde hangi konseptler vardır?
Maydonoz Döner'de Cadde, AVM ve Ekspres olmak üzere 3 konsept vardır. Cadde ve AVM konsepti metropol şehirler ve nüfusu 75 bin üzerinde olan il ve ilçeler için uygundur. Ekspres konsepti ise nüfusu 25 bin ile 75 bin arasında olan ilçeler için geçerlidir. Ekspres konsept için uygun alan lokasyon listesi için Franchise Danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Cadde ve AVM konseptlerinde minimum metrekare şartı 110 m2 olup, ön cephe genişliği 5 metreden az olmamalıdır. Ekspres konseptte minimum metrekare şartı 70 m2 olup sadece tavuk döner ürünü satış kategorisinde yer almaktadır.
3Yatırımın Geri Dönüş Süresi Nedir?
İşletme lokasyonu ve giderlerinin değişkenliklerini de baz alarak yatırımın geri dönüş aralığı ortalama 14- 18 ay arasında değişebilmektedir.
4Tedarik ve Sevk Süreci Nasıl İşlemektedir?
Ürünlerimiz, Maydonoz Döner şubelerine kendi araçlarımızla soğuk zincire uygun şekilde ulaştırılmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir'de yer alan 3 adet depomuz bulunmaktadır.
5Sektör Tecrübeniz Nedir?
Markamız gıda sektöründe 20 yıllık, franchise sektöründe 15 yıllık tecrübeye sahip bir ekip tarafından kurulmuştur. Ekibimiz, franchise alanında faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası markalarda önemli görevler üstlenmiştir.
6Helal Kesim Sertifikalarınız Var mı?
Maydonoz Döner markamız tüm helal kesim sertifikalarının yanı sıra kalite ve hijyen sertifikalarına da sahiptir. Web sayfamızdan bu sertifikalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
7Yurtdışı franchise veriyor musunuz?
Sahip olduğu birikimi ve tecrübeyi yurt dışı yatırımlarında da değerlendiren Somca Gıda, Maydonoz Döner markası ile yurtdışında da franchise vermektedir. Şu anda Almanya, Azerbaycan, Gürcistan'da faaliyet göstermekteyiz. Yakın zamanda Hollanda şubelerimizde lezzet severlerle buluşacaktır. Yatırım yapılacak ülkeye göre oluşan şartları öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.
8Lokasyon için fiziksel özellikler neler?
Maydonoz Döner şubeleri giriş katı ve düz ayak girişi olmalıdır.Bulunacak mağazada baca sorunu olmamalıdır. Giriş katı minimum en az 110m2 (alan+wc+depo) olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 5m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.50m olmalıdır. Restoranlarımız için depolar dâhil minimum 110 m2 alan gerekmektedir. Öğle güneşi almayan, düz giriş dükkanlar tercihte önceliktir.
9Bayi adayları için destekleriniz var mı ?
Franchise alanın desteklenmesi, işletmenin sürekliliği için öncelikli hedefimizdir. Maydonoz Döner ailesinin üyesi olan bayilerimize, bayiliğin verilme aşamasından itibaren lokasyon analizi, pazarlama, reklam, satın alma, eğitim, insan kaynakları gibi alanlarda destek verilmektedir.
10Cirodan pay alıyor musunuz?
Maydonoz Döner markası “Yeni nesil franchise” anlayışıyla yola çıkmıştır ve cirodan pay almamaktadır.
11Franchise noktalarınız denetliyor musunuz?
Operasyon uzmanı ekiplerimiz tarafından tüm şubelerimize ayda bir defa K.S.T (Kalite, Servis, Temizlik) olarak detaylı denetime tabi tutulur. 6 ayda bir defa ise operasyon günü dediğimiz, satışların arttırılması ve işletmelerin gelişimine katkı sağlayacak eğitim düzenlenmektedir.
12İsim hakkı bedeli alıyor musunuz?
İsim hakkı bedeli alınmaktadır, güncel fiyatlar için franchise sorumlumuzla iletişime geçebilirsiniz.
13Maydonoz Döner sermayesi yerli mi?
Maydonoz Döner, %100 yerli sermayedir.
14Sektöre getirdiğiniz yenilikler nelerdir?
Türk mutfağını Mexico mutfağı ile birleştirerek Dünya’da bir ilk olan dönerden May Taco sektöre Maydonoz Döner tarafından kazandırılmıştır.